• ثابت محل کار : 02122793293
 • ثابت محل کار : 02122793259
 • همراه کاری : 09124040641
 • کاری : info@mahsamomtaz.com

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس

15 بهمن ، 1398
مهسا ممتاز
0 کامنت
تگ ها :

اشتباهات رایج در آرایش عروس

دختر خانم ها دوست دارند تا در روز عروسیشان در مجلس بدرخشند و از همه زیباتر باشند. اما متاسفانه گاهی اوقات انتخاب یک آرایشگر بی تجربه و یا انتخاب اشتباه مدل آرایش عروس، می تواند چهره عروس را زشت تر نماید و بهترین روز زندگی عروس خانم را خراب نمود. در ادامه شما را با رایج ترین اشتباهات در آرایش عروس آشنا خواهیم نمود.

انتخاب مدل غیر متعارف آرایش عروس

متاسفانه بسیاری از عروس خانم ها مدلی غیر متعارف را برای عروسی خود انتخاب می کنند که فکر می کنند این مدل می تواند آن ها را زیباتر کند، اما شاید سال ها بعد و با نگاه کردن به فیلم و عکس های عروسی، شما از انتخابتان پشیمان شوید. بنابراین نباید از آرایشگر درخواست یک مدل آرایش غیر متعارف و سنگین را داشته باشید زیرا اینکار بسیار اشتباه است. سعی کنید یک آرایش زیبا که به صورت شما می آید را انتخاب کنید.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس

استفاده از مدهای آرایشی

یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش عروس این است که شما آرایشتان را مطابق با مد روز انتخاب کنید که این کار یکی از اشتباهاتی است که متاسفانه علاوه بر عروس خانم ها، بسیاری از آرایشگران نیز این اشتباه را دچار می شوند. بنابراین نباید هر چیزی که در دنیا آرایش مد شد را برای بهترین و مهمترین روز عروسی خود انتخاب کنید. این که شما بخواهید حتما از یک سبک آرایش عروس که به شخص دیگری آمده است، استفاده کنید اشتباه است زیرا آرایش باید متناسب با چهره هر شخص انتخاب شود.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس

استفاده از آرایشگر غیر حرفه ای

یکی از مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس، انتخاب یک آرایشگر غیر حرفه ای است که می تواند باعث خراب شدن آرایش عروس شود. عروس خانم ها باید آرایشگر خود را با توجه به سبک کاری و تجربه ای که در این زمینه دارد، انتخاب کنند. برای انتخاب نیز نباید به حرف های اطرافیان و دوستان توجهی کرد، بلکه باید از مدل های عروس از نزدیک دیدن کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید. یک آرایشگر حرفه ای، علاوه بر اینکه بر کار خود مسلط است و می تواند بهترین مدل آرایش را با توجه به چهره عروس خانم برای او انتخاب نماید.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس

عدم تست آرایش، از مهمترین اشتباهات رایج آرایش عروس

با آنکه بسیاری از آرایشگران حرفه ای می توانند یک آرایش بی نقص و زیبا را برای عروس انجام دهند، اما متاسفانه حذف قسمت آزمایش عروس، یکی از اشتباهات خیلی بزرگ است که حتی بری از آرایشگران حرفه ای نیز آن را مرتکب می شوند. با اینکه تست آرایش پیش از انجام آرایش اصلی، هزینه اضافه ای دارد اما این کار از واجبات است و حتما باید انجام شود. زیرا اینکار سبب می شود تا آرایشگر وقت کافی را برای انتخاب بهترین آرایش عروس داشته باشد. بنابراین در روز اصلی مراسم، آرایشگر می تواند سراغ همان مدل آرایش برود و شما را زیباتر و دلرباتر نماید.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس

استفاده از آرایش غلیظ و سنگین

متاسفانه بسیاری از عروس خانم ها فکر می کنند که هر اندازه آرایششان غلیظ تر و سنگین تر باشد، زیباتر می شوند. اما این طرز فکر خیلی اشتباه است زیرا نه تنها عروس را زیباتر نمی کند، بلکه ظاهر عروس خانم را غیر طبیعی تر نشان می دهد و این ظاهر برای مهمانان، داماد و حتی خود عروس نیز بسیار غیرطبیعی و آزاردهنده است. بنابراین بهتر است از یک آرایش لایت و شیک برای روز عروس خود استفاده کنید.

مهمترین اشتباهات رایج در آرایش عروس

عدم لایه برداری و پاکسازی پوست

متاسفانه خیلی از آرایشگرها، تعدادی از خدمات عروس اعم از لایه برداری و پاکسازی پوست را از قلم می اندازند که اینکار سبب می شود تا آرایش روی پوست عروس خوب ننشیند و سبب شود تا پوست عروس خیلی کدر و خسته به نظر برسد. برای اینکه آرایش روی پوست در بهترین حالت ممکن قرار گیرد، باید پوست بی نقص و تمیز باشد. ماساژ صورت و لایه برداری پیش از عروسی می تواند پوست را برای آرایش هر چه بهتر آماده نماید. از سوی دیگر، خود عروس خانم نیز باید پوست صورت، لب ها و گردن را شب قبل از عروس مرطوب نگه دارد. همچنین استفاده از ماسک های مغذی می تواند پوستی زیبا و صاف را برای عروس فراهم نماید.

دیگر اشتباهات رایج در آرایش عروس

 • امتحان کردن چیزهای جدید در آرایش آن هم در مهمترین روز زندگیتان، کاری بسیار اشتباه است. مثلا فرض کنید تا بحال رنگ رژلب قرمز را امتحان نکرده اید و نمی دانید که این رنگ به شما می آید یا نه. حال اگر شما بخواهید در روز عروسیتان این رنگ را امتحان کنید، کاری اشتباه است.
 • برای آرایش عروس خانم ها، حتما باید از مواد ضد آب استفاده کرد زیرا ممکن است عروس خانم در روز عروسی عرق کند یا گریه کند. بنابراین حتما باید از مواد با کیفیت همچون ریمل های ضد آب، کرم های با پوشش بالا و ضد آب استفاده کرد.
 • متاسفانه بسیاری از عروس خانم چند روز پیش از عروسی خود، در آفتاب قرار می گیرند تا پوستشان برنزه شود. اما گاهی این تفاوت رنگ مابین رنگ صورت و بدن بسیار زشت و مشهود است و سبب می شود تا ظاهر عروس خانم زیبا نباشد.
  هیچ گاه نباید از برق لب برای روز عروسی استفاده کرد زیرا در عکس ها جلوه زیبایی نخواهد داشت.
 • استفاده بیش از حد از هایلایتر بر روی گونه ها، سبب می شود تا توازن آرایش عروس به هم بخورد. از همه مهمتر، بسیاری از آرایشگرها از هایلایترهای براق بر روی بینی و پیشانی استفاده می کنند که اینکار باعث می شود تا بیننده حس کند که پوست عروس چرب است.
 • برای عروس نباید از سایه های خیلی تیره استفاده کرد. در واقع نباید چشم ها را خیلی تیره و مشکی کرد.
 • برای آرایش عروس نباید از موادی که بر پایه SPF استفاده کرد، زیرا اینکار سبب می شود تا آرایش در عکسبرداری زشت شود. زیرا این مواد نور فلاش را منعکس کنند و چهره در عکس ها درخشان می شود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی