• ثابت محل کار : 02122793293
  • ثابت محل کار : 02122793259
  • همراه کاری : 09124040641
  • کاری : info@mahsamomtaz.com

نکات مهم درباره مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

15 بهمن ، 1398
مهسا ممتاز
0 کامنت
تگ ها :

مراقبت های لازم از پوست قبل از آرایش

مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس امری است که بسیاری از دختر خانم ها قبل از مراسم عروسی به فکر آن هستند زیرا اگرچه آرایش می تواند جذابیت زیادی به چهره شما بدهد اما داشتن پوستی صاف می تواند زیبایی آرایش را روی صورت عروس را دو چندان کرده از این رو ما سعی کردیم در ادامه این مطلب در خصوص اهمیت مراقبت از پوست برای عروس و همچنین نکات اساسی برای مراقبت از پوست قبل از عروسی اطلاعاتی بیان کنیم.

آمادگی کلی پوست صورت عروس

اگرچه داشتن پوست زیبا و صاف جزو خواسته های افراد در دوره ‌های مختلف زندگی می باشد اما طبیعتاً این امر برای خانم‌ های جوانان از اهمیت بیشتری برخوردار است. به طوری که این امر در روزهای منتهی به عروسی با اهمیت چند برابر رو به رو می شود. امروزه تنوع در میکاپ عروس بسیار فراگیر شده است به طوری که اگرچه در گذشته آرایش های عروس بدون هیچ تنوع صورت میگرفته و کسی از اهمیت آماده سازی پوست و سایر فاکتورها که میتواند در زیبایی عروس تأثیر بگذارد خبری نداشت اما امروزه این موارد در راستای کار بسیاری از آرایشگاه‌ها قرار گرفته است به طوری که وقتی شما جهت رزرو نوبت به آرایشگاه مراجعه می‌کنید طبیعتاً بسیاری از موارد جهت آماده سازی پوست به شما ارائه می گردد. با این حال لازم است توجه داشته باشید از جمله انواع مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس، لایه برداری پوست، پاکسازی اصولی تمام بخش های پوست صورت، جوانسازی پوست با استفاده از مواد طبیعی و بسیاری از موارد دیگر است.

نکات مهم درباره مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

اسپای مو و صورت

اسپا مو و صورت جزو آن دسته از مواردی است که شما باید حداقل ۶ ماه قبل از روز عروسی آن را شروع کنید. در خصوص زیبایی مو باید بدانید که نه تنها صورت میتواند در زیبایی آرایش عروس تاثیر بگذارد بلکه داشتن موهای لطیف و زیبا نیز این امر را دو چندان می‌کند. حال اگر نتوانستید از ۶ ماه قبل از روز عروسی اسپا را شروع کنید بهتر است حداقل دو هفته قبل از اینکه آرایش عروس اعمال شود از یک سالن زیبایی حرفه ای به صورت فشرده درخواست اسپا کنید. توجه داشته باشید در این سالن های زیبایی حتما باید از محصولات مناسب استفاده شود و در صورتی که آرایشگر بخواهد از محصولات جدید استفاده کند از او بخواهید حتماً این محصولات را بر روی صورت شما آزمایش کند یعنی در قسمت کوچکی از پوست ماده آرایشی را بگذارد و در صورت عدم حساسیت کارش را شروع کند. اسپای صورت یکی از خدمات عروس به شکل خاص و ویژه محسوب می شود.

نکات مهم درباره مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

درمان لکه و جوش صورت قبل از عروسی

یکی دیگر از مهمترین مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس، درمان جوش و لک صورت می باشد زیرا هرچه آرایشگر از کرم های قوی و مناسب استفاده کند اما اگر عروس بر روی پوست دچار جوش یا لک باشد باز هم از زیباییش کم خواهد کرد.  در این باره نگران نباشید زیرا شما اگر به فکر باشید میتوانید از ماه ‌ها و هفته‌های قبل درمان را آغاز کرده و لکه ها و جوش ها را از بین ببرید. برای این امر باید سعی کنید از یک متخصص پوست خوب استفاده کرده و با رزرو جلسه بالینی راه حل سریع جهت خلاص شدن از لکه ها و جوش ها و یا سایر ضایعات پوستی پیدا کنید. همچنین می توانید با مشورت گرفتن از یک آرایشگر خوب درمان ‌های حرفه ای جهت آفتاب سوختگی، درمان لکه های پوستی یا جوش ها بهره ببرید.

نکات مهم درباره مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس در یک ماه قبل

حوالی یک ماه قبل از عروسی بهتر است به دنبال مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس بروید به طوری که در این پروسه به عروس ها پیشنهاد می شود جهت بهتر شدن نتیجه آرایش حتما چند جلسه را برای لایه‌ برداری مراجعه کنند. توجه داشته باشید لایه برداری جزو بهترین پروژه های زیبایی و مراقبت از پوست بوده به طوری که طی این عمل لایه های فوقانی و سطحی پوست که پر از سلولهای مرده و ساختارهای اضافی می شود از بین رفته و پوستی شاداب و جذاب به ارمغان می آورد. در این خصوص باید بدانید تقویت پوست یک ماه قبل از عروسی بهترین زمان جهت شروع لایه برداری اصولی است. علاوه بر لایه برداری از دیگر انواع مراقبت از پوست قبل از آرایش عروس در یک ماه قبل از عروسی می توان به استفاده از کرم های مرطوب کننده مناسب اشاره کرد که این امر موجب حفظ رطوبت پوست می‌شود. در این بازه زمانی همچنین شما باید از نوشیدن مایعات کافی فراموش نکنید و به خصوص آب مرکبات را حتما در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا این مایعات دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها بوده و منجر به لطافت و جوانسازی پوست می شود.

نکات مهم درباره مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس در یک هفته قبل

و اما با نزدیک شدن به روز عروسی شما باید به دنبال مراقبت و خدمات پوست پیش از آرایش عروس در یک هفته قبل از روز عروسی باشید. به طوری که مراقبتهای لازم را که از چند هفته قبل آغاز کرده بود همچنان باید ادامه دهید. این هفته می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد به طوری که شما باید در این بازه زمانی با اصول بهداشتی و تکنیک های جدید صورتتان را بوتاکس کرده و اگر تمایل دارید اقدام به برنزه کردن پوست کنید یک هفته مانده به عروسی زمان خوبی است. همچنین بهترین زمان جهت پدیکور و مانیکور کردن نیز می باشد. از طرفی بیشتر آرایشگر ها توصیه می کند که در صورت تمایل به کاشت مژه در همین هفته اقدام کنید.

نکات مهم درباره مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

نکات مهم در خصوص مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس

چند نکته مهم برای روزهای آخر منتهی به عروسی در خصوص مراقبت از پوست پیش از آرایش عروس وجود دارد به طوری که در این زمان شما باید از هرگونه آسیب به پوست جداً خودداری کنید و از هر گونه استرس و فشار فاصله بگیرید زیرا پوست می تواند تحت استرس جوش بزند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی